Hyvää Joulua ja antakoon kristittyjen suuri rauhanjuhla toivoa myös maailman kärsiville ja raskautetuille uskontokunnista riippumatta.
Suvaitseville on muun joulustressin lisäksi syytä muistuttaa etteivät enää leivo hakaristin näköisiä joulutorttuja ja vakavasti varoittavat muitakin niitä tekemästä. Jos niitä nyt kuitenkin on joku tietämättömyyksissään leiponut, niin ei pidä heittää hukkaan, vaan ne voi syödä siten että kuvittelee mielessään vanhan neuvostopropagandan rautanyrkin jolla murskaa hakaristin muruiksi, nähdäkseni näin murskattu ja puhdistettu torttu ei ole enää haram.
Tallitontulle terveisiä että muistaa myös niitä poliisien natsihevosia ylimääräisellä kaura-annoksella kuten muitakin luojan luomia. Vaikka äärisuvaitsevat väittävät näiden ratsujen olevan Järjestelmän palvelijoita ja yhtä syyllisiä rauhallisten kansalaisaktivistien raakaan pahoinpitelyyn kuin poliisitkin, niin minä näen nämä enemmänkin ihmisen päähänpistoille alistettuina luontokappaleina ja siten viattomiksi tekoihinsa.